Hoşgeldiniz, Ziyaretçi      Üye Ol Giriş Yap
Zeytinyağının yeni adresi: Osmaniye
2017-01-08

Zeytinyağının yeni adresi: Osmaniye

Akdenizin gelişmekte olan küçük şehri Osmaniye zeytin ve zeytinyağı üretiminde söz sahibi olmaya başladı. Yaklaşık on yıldır Amanosun eteklerinden başlayıp Çukurova'ya uzanan tarlalar hızla zeytin bahçelerine dönüşüyor. Genç ve iyi cins zeytin ağaçlarının ihtiyacı olan herşey bu coğrafyada mevcut. Sanayi bölgesinden uzak tertemiz havası, suyu, toprağı ve bol güneşi.. Buna zeytin yetiştiren çiftçininde olgunlaşan tecrübesinide eklemeliyim.

Bu yıl hasat edilen zeytinden ortalama 5/1 kg yağ aldık. Mis gibi zeytin kokusu içinde saklı ve kesinlikle acı değil. Lezzeti birazda tazeyken rengini bulanık yapan ama zamanla tabana çöken tortusundan kaynaklanıyor.

Eve gelen zeytin yağı hemen bir kaseye alınıp tadına bakılıyor. Bu aralar kahvaltı sofrasının olmazsa olmazları arasında bir kase zeytin yağı da var...

Ne dersiniz bu harika lezzeti sizde tatmak istemez misiniz? Zeytin, zeytinyağı ve diğer yöresel lezzetli ürünlere hemde kendi yöresinin fiyatlarıyla ulaşmak mı istiyorsunuz? İşte memlekettenal.com bunun için var. 

Sitemizi ziyaret edip zeytin yağı sipariş ederseniz zeytinyağının hasına fabrikasından, başka hiçbir aracıya gerek kalmadan sizlere ulaştırabiliriz.